Kod: 40.07.721

1000ML

Genel Deri ve Mukoza Antiseptiği 

Formülasyon şekli: Sıvı

Aktif maddenin adı ve miktari (%): Povidon iyot (CAS: 25655-41-8) %7,5

Yardımcı madde ve miktarı(%) Surfaktan %8,4,pH düzenleyici %1,5 çözücüler %82,6

Ürün Tipi 1: insan hijyeni ile ilgili biyosidal ürünler 

 

Kullanım Şekli: Cerrahi el dezenfeksiyonu: Eller su ile ıslatılır. avuç içine 4-5mL POVIIODEKS SCRUB dökülür. eller 5 dk ovalanır,tırnak içleri  iyice temizlenir, akan su altında yıkanır. Yıkama tekrarlanır.

Hijyenik el dezenfeksiyonu: Takriben 5mL POVIIODEKS SCRUB ellere dağıtılır. Köpüğün oluşması için biraz su ilave edilir, ovuşturulup yıkanır.

Ameliyat bölgelerinin dezenfeksiyonu: Ameliyat sahası su ile ısıtılır. POVIIODEKS SCRUB (takriben 1mL/20cm²) uygulanır. Suyla ıslatılmış steril gazlı bez ile temizlenir. Daha sonra temizlenmiş cilde, ameliyat sahası eşit şekilde kahve rengi olana kadar POVIIODEKS Antiseptik Çözelti tatbik edilir, kurumaya bırakılarak kullanılır.

ÇOCUKLARDAN ,GIDA VE HAYVAN YEMLERİNDEN UZAK TUTUNUZ.

SIÇRAMA TEHLİKESİ VARSA KORUYUCU GÖZLÜK VEYA YÜZ SİPERİ TAKINIZ. UYGULAMA VE HAZIRLIK AŞAMASINDA HİÇBİR ŞEY YEMEYİNİZ, İÇMEYİNİZ, SİGARA KULLANMAYINIZ. İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞI ÜZERİNE RİSKLERİ ÖNLEMEK İÇİN, KULLANIM TALİMATINA UYUNUZ. HARİCEN KULLANILIR.

 

Ambalajı açılmış ürünü 3 ay içerisinde kullanınız. 25ºC nin altındaki oda sıcaklığında, ambalajında ağzı kapalı ve ışıktan korunarak saklandığında raf ömrü 24 aydır.

Boş ambalaj imha şekli: Usulüne uygun olarak bertaraf ediniz.

Zehirlenme belirtileri: Mide bulantısı dahil mide-bağırsak rahatsızlığı belirtileri.

Ağızdan LD50 > 8000 mg/kg (sıçan)

İlkyardım önlemleri: Genel bilgiler, herhangi bir rahatsızlığın devamı halinde doktora başvurun. Soluma, maruz kalan kişiyi hemen temiz havaya çıkarın. Herhangi bir rahatsızlığın devamı halinde doktora başvurun. Yutma, ŞUUR YERİNDE OLMAYAN BİR KİMSEYİ KESİNLİKLE KUSTURMAYINIZ VE BİR SIVI İÇİRTMEYİNİZ! Ağzı iyice çalkalayın. Herhangi bir rahatsızlığın devamı halinde doktora başvurun. Ciltle temas, kazazedeyi kirlenme  yerinden uzaklaştırın. Kirlenmiş giysileri çıkarın. Deriyi hemen sabun ve suyla yıkayın. Herhangi bir rahatsızlığın devamı halinde doktora başvurun. Gözlerle temas, Kontak lens varsa gözleri yakmadan önce çıkarılmalıdırlar. Göz kapaklarını aralayarak gözleri hemen bol suyla yıkayınız. En az 15 dakika durulamaya devam edin. Herhangi bir rahatsızlığın devamı halinde doktora başvurunuz.

Antidotu ve gerekli bilgileri: Semptomatik tedavi uygulanır.

ZEHİRLENME DURUMLARINDA ULUSAL ZEHİR DANIŞMANI MERKEZİ (UZEM)'NİN 114 NO'LU TELEFONUNU ARAYINIZ.

Ürün kullanılırken ve depolanırken dikkat edilecek hususlar: İyoda duyarlı kişilerde allerjik reaksiyon görülebilir. 25ºCnin  altındaki oda sıcaklığında, sıkı sıkı kapalı orjinal ambalajında ve kuru ve serin bir yerde depolayınız. Direkt güneş ışınları dahil, ışıktan koruyunuz. Uzun süre aşırı ısıdan sakınınız. Kirlenmiş ambalajları tekrar kullanmayınız. Kanalizasyon, toprak ve su yollarına dökmeyin. Balıklara ve sucul organizmalara karşı zehirli olabilir. Arılar için zehirlidir.

Zararlı olarak sınıflandırılmamıştır.

" Sayın ziyaretçimiz ürüne ait bilgiler firmanın prospektüsünden,kutu üzerinde yazanlardan alınmıştır.

Firmamız kullanım yeri,kullanım şekli,kullanım miktarları ile ilgili sorumlu,yönlendirici değildir."

Ürünü satın alabileceğim yerler veya daha detaylı bilgi için


:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.