Kod: 45.01.001

"One Way" Satın alabileceğiniz yerleri ögrenmek için buton'a basın.

One Way

ONE WAY MALT PASTASI (30 gr. ve 110 gr. lık plastik tüplerde )

Yeme garantili bir üründür.Kediniz One way'in 2/3'ünden fazlasını yemediğinde ürünün iadesini kabul etmekteyiz.

One Way, kedilerin bağışıklık sistemini uyaran, kullanım miktarı artırıldığında kabızlık gideren, kıl yumağı oluşumunu engelleyen, kahverengi, macun tarzında, yoğun besin katkısıdır. Kediler için lezzetlidir.Kolay uygulanır.

 One Way ile beslenen kedilerde bağırsak mukozası irrite olmaz, gaz sorunuyla karşılaşmaz, idrar yolları enfeksiyonu riski görülmez, günlük tükettiği mama ile alması gereken mineral ve enerji düzeyleri azalmaz.

 One Way ve Bağışıklık

Özellikle iştahsız, zayıf, yavru ve nekahat dönemindeki kedilerin bağışıklık sistemini uyarır. (One Way nonspesifik immun sistem aktivatörü)

One Way, ekmek mayası (saccharomyces cerevisiae) hücre duvarından elde edilen, saflaştırılmış ve aktive edilmiş Gluko mannanları ve Beta-glukanları içerir. Böylelikle kedilerin bağışıklık sistemi uyarılır. One Way’le oluşan güçlü bağışıklıkla, kediler bakteriyel, viral, fungal ve protozoal etkenlere karşı daha fazla ve hızlı antikor üretir. One Way, hücre DNA’larında oksidatif zararların oluşmasına neden olan serbest radikalleri nötralize ederek antioksidan özelliğini gösterir.

Bağışıklık sisteminin en önemli savaşçılarından olan makrofajlar mikroorganizmaları fagositoz yoluyla yok ederler. One Way’deki Gluko mananlar ve Beta-glukanlar, makrofajlar üzerindeki özel reseptörlere bağlanarak bağışıklık sistemini stimüle ederler. Bu sayede makrofajların proliferasyonları, fonksiyonları, fagositozda lizozim sekresyonları ve tümör hücrelerini yok etme kapasiteleri artar.

 One Way ve Kabızlık

One Way, birbirleriyle sinerjik etkileşim içerisinde olan malt, beta-glukanlar ve yağlar sayesinde kullanım miktarı artırıldığında kabızlık giderici etkisini gösterir.

One Way, kedilerde kabızlık semptomları ortadan kalkıncaya kadar normal tedavi dozu artırılarak kullanılır. Bu doz kabızlığın şiddetine göre ayarlanır. Laksatif etki One Way’de bulunan Beta-glukanlar, malt ve yağlar sayesinde oluşur. Beta-glukanlar, çözünmeyen, fermente olmayan liflerdir.

One Way’deki lif oranı %3’tür. Bu oran kedilerin mide ve bağırsakları, idrar yolları üzerine herhangi bir olumsuz etki göstermeyecek düzeydedir. Yüksek oranda lif içeren ve kabızlık giderici olarak kullanılan mamalara göre One Way %40-70 arasında daha az lif içerir. Böylelikle bağırsak mukozası irritasyonları, gaz sorunları, idrar yolları enfeksiyonları, mineral ve enerji düzeylerinde yetersizlik riskleriyle karşılaşılmaz. One Way’in bileşiminde bulunan, gıdalarımızda kullanılan kaliteli yağlar bağırsak içeriğini yumuşatır.

 One Way ve Tüy Yumakları

One Wayin tüy yumağı oluşumunu engelleyici etkisi; içerdiği maltın mide ve bağırsaklardaki tüy yumaklarını sararak dışkıyla atmasına bağlıdır.

Kedilerin mide ve bağırsaklarında biriken tüy yumakları bazen kuru öksürüğe, öğürmeye, kusmaya ve kabızlığa neden olur.

Profilaktik tedavilerde One Way’in bileşenlerinden laksatif etkili doğal malt kullanılır. Maltın molekülleri bağırsak tarafından absorbe edilmeyecek kadar büyüktür. One Way mide ve bağırsakları kayganlaştırır, yutulan tüyleri sarar ve dışkıyla atılmasını sağlar. Kedilerde tüy yumakları tedavi edilmezse trikobezoarlara dönüşebilir. Trikobezoarlar mide ve bağırsaklarda kıl, mukus ve diğer materyallerin birleşmesiyle oluşan tüy yumaklarından daha sert oluşumlardır. Trikobezoarlar kedilerde anoreksiye neden olurlar, pilorisi veya bağırsakları tıkarlar.

 Kullanımı:

One Way kedilere tüpten yalatılarak,parmağınızdan yalatılarak,yalamak istemezse patilerine ya da burnuna sürülerek kullanılabilir.Mamanın üzerine sıkıldığında malt kuruyabilir.Kediniz bunu sevmeyebilir.

Kabızlık şikayetlerinde de kullanılabilir.Durumun şiddetine bağlı olarak kullanım miktarına veteriner hekiminizin tavsiyesi ile karar verilir.

Kullanım miktarları :

6 haftadan büyük yavrularda

Yetişkin kısa tüylü kedilerde

Yetişkin uzun tüylü kedilerde

Tüy yumağı oluşumunu engellemek için ;

Haftada 1-2 kez yaklaşık 2 cm.uzunlukta uygulanır. 

Haftada 3 kez 5 cm.uzunlukta uygulanır.

Haftada 3 kez 7 cm.uzunlukta uygulanır.

Tüy yumağının atılması için ;

Haftada 3 kez yaklaşık 2cm.,tekrarı önlemek için üstteki miktar uygulanır.

Belirtiler geçene kadar her gün 5 cm. uygulanır.

Belirtiler geçene kadar her gün 7 cm. uygulanır.

 

Analiz edilen besin değerleri % :

Yağ içeriği %39,3 ,Protein %10,1, inorganik madde %4,2 , Selüloz %4,1

 İçindekiler:

Gıda kalitesinde bitkisel yağ,gıda kalitesinde malt %21,gıda kalitesinde peynir altı suyu tozu, maya(saccharomyces cerevisiae),potasyum sorbat,lesitin,sitrik asit içerir.

Ürünü satın alabileceğim yerler veya daha detaylı bilgi için


:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.