COSEQUIN® toz nedir?

   COSEQUIN®  toz atların eklem sağlığını koruyucu,eklem problemi yaşayanların iyileşmesine yardımcı ,tamamlayıcı yemdir.

  Güvenilirliği ve içeriği ile Dünya çapında bilinen,tanınmış bir üründür.Eşsiz,saf içeriği ile atların kıkırdaklarının korunmasında,iyileştirilmesinde oldukça güçlü bir etkiye sahiptir.
 

Glikozamin HCl (%99 saflıkta), Kondroitin Sülfat (%100 saflıkta), Manganez Sülfat,Vitamin E, D, α-Tokoferol Asetat ve Mikrokristalin Selüloz,içermektedir.
 

 
 
 
Bir ölçek (3,3 gram) aşağıdaki oranları içerir: 
 
Glukozamin HCl  (% 99 saflık )   1.800 mg. 
Kondroitin sülfat (% 100 saflık)      600 mg. 
Manganez (manganez sülfat)        6,6  mg. 
Mikrokristalin selüloz                       752 mg. 
Vitamin E - (D, L α-Tokoferol asetat) 126 mg. % 33 
 
 
 
 
 

COSEQUIN Toz ® etkisini nasıl gösterir ?

  COSEQUIN Toz ® içeriğinde sağlıklı bir eklem kıkırdağını oluşturan yapı taşlarını içermektedir. Özellikle, yapısındaki saf Glikozamin HCl ve Kondroitin sülfat sinerjik bir reaksiyon göstererek bu eklem koruyucu ürünün gücünü arttırır.
  Kondroitin sülfat kıkırdak matriksinin önemli bir bileşenidir ve uygun bir hidrasyon için sorumludur. Onun bozulmasını en aza indirmek, eklemde esneklik sağlamak için gereklidir. Glukozaminkondrositler tarafından matriks bileşenlerinin sentezini artırır. Kondroitin sülfat ve Glukozaminin sinerjistik etki , bu kondroprotektif ilacın gücünü iki katına çıkarır. Manganez Sülfat vücut tarafından glikozaminoglikanların sentezinde önemli bir kofaktördür.
 

COSEQUIN® toz hangi durumlarda kullanılabilir?

  Büyüme dönemindeki taylarda kıkırdak yapısını ve hayvanın normal gelişimini güçlendirmek için,

  Yarış atları, yük taşıyan atlar, osteoartriti olan atlar ve yaşlı atlarda (kıkırdak yenilenmesi azalmış durumdadır) kullanılabilir.

  Ayrıca, ekleme yapılan operasyon ya da travma sonrası durumlarda, eklemin eski yapısını tamamen kazanmasını desteklemek amacıyla kullanılabilir.

 

COSEQUIN® tozun kullanımı

  COSEQUIN® tozun kullanımı kolaydır.Direkt olarak hayvanın kuru yeminin üzerine az miktarda su veya melas ile karıştırılarak dökülebilir.Tatlı bir yiyeceğin üzerine ilave edilip de verilebilir. Ayrıca az miktarda su veta melasla sulandırarak bir enjektör yardımıyla da verilebilir.

  İlk uygulama süresi 4-6 haftadır. Bu süre boyunca verilecek olan doz yükseltilebilir, ama azaltılmamalıdır. Eğer 4 hafta sonrasında alınan cevap istenilen düzeyde değilse, ilk uygulama süresi 2 hafta veya daha fazla uzatılabilir.

  Yaşlı veya kronik osteoartritli atlarda, geçiş döneminde dozu yavaş yavaş yükseltmek ve hayvanın tutum ve hareketlerinin dikkatli bir şekilde gözlemlenmesi, uygun olan dozu bulmada yardımcı olacaktır.

  700 gramlık boy 4-6 hafta süre için uygundur.700 gramlık kutuda 212 ölçek Cosequin® bulunur.

 

 

Ürünü satın alabileceğim yerler veya daha detaylı bilgi için


:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.