ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE, AŞAĞIDAKİ  BİLGİLERİ DİKKATLİ ŞEKİLDE OKUYUNUZ. ÖNEMLİ!

Bu cihaz, yalnızca bir hastada kullanılmak üzere tasarlanmış, test edilmiş ve üretilmiştir. Bu cihazın tekrar kullanılması ya da tekrar işlenmesi, işlevini gerçekleştirememesine ve bunun sonucunda hastanın yaralanmasına neden olabilir. Bu cihazın tekrar işlenmesi ve/veya tekrar sterilize edilmesi, kirlenmeye ve hastada enfeksiyon riskine neden olabilir. Bu cihazı tekrar kullanmayın, tekrar işlemeyin ya da tekrar sterilize etmeyin.

TANIM

Appose™  ULC ince yapılı deri zımbası aleti, aracın tetiğine her basıldığında bir zımba yerleştirir Zımbalar öncelikle deriye girer, ardından zımba şekli oluşturarak dokuyu bir arada tutar.

ENDİKASYONLARI

Appose™  ULC ince yapılı deri zımbası aleti, çok çeşitli cerrahi işlemlerde derinin kapatılması için kullanılabilir.

KONTRENDİKASYONLARI

  1. Zımbalar, Doğrudan kemik, kanal ya da organın üzerine uygulanabilir ancak uygulama sırasında, deri yüzeyiyle kemik, kanal ya da organ arasında en az 6,5 mm'lik mesafe bulunmalıdır. Normal deri zımbası kullanırken gerekli mesafe biraz daha küçük olabilir ama hiç bir zaman 4,5 mm'den az olmamalıdır. Uygulamadan önce deri bu mesafeye kaldırılamıyorsa, deri zımbası aletinin kullanımı kontraendikedir.

UYARILAR VE ÖNLEMLER 

  1. Appose™  ULC ince yapılı deri zımbası aleti, STERİL olarak sağlanır ve  yalnızca TEK bir prosedürde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. KULLANDIKTAN SONRA ATIN. YENİDEN STERİLİZE ETMEYİN.

ŞEMATİK GÖRÜNÜM

A) KOL

B) TETİK

KULLANIM TALİMATLARI 

  1. Deri kapatmalarında, dişli forseps ya da doku birleştirme araçları kullanarak derinin kenarlarını içi dışarıya bakacak şekilde birleştirin. Deri, kesiğin her iki kenarına çekme uygulanarak da birleştirilebilir. Kenarların içlerinin dışarıya dönük olduğundan emin olun.
  2. Aracın burnu, yön oku kesiğin ortasına gelecek şekilde birleştirilmiş dokuya yavaşça yerleştirilir.
  3. Tetiği sonuna kadar çekin ve bırakın. Tetiğin tamamen sıkılmaması, zımbanın tam şeklini bulamamasına ve yaranın yeterince birleştirilememesine neden olabilir. Kesik tamamen  kapatılana kadar, zımbaları eşit aralıklarla basmaya dikkat ederek işlemi tekrarlayın. Bozuk şekilli oluşan zımbaları eşit aralıklarla basmaya dikkat ederek işlemi tekrarlayın. Bozuk şekilli oluşan zımbalar çıkartılmalı ve yenisiyle değiştirilmelidir.

ZIMBA ÖZELLİKLERİ

C) ZIMBA BOYUTU

D) YAKLAŞIK KAPATMA

E) ZIMBA ÇAPI 

F) NORMAL 

G) GENİŞ 

UZUN SÜRE YÜKSEK SICAKLIKLARA MARUZ BIRAKMAKTAN KAÇININ.

Ürünü satın alabileceğim yerler veya daha detaylı bilgi için


:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.